Türkiye Necmettin Erbakan Üniversitesi ile Sri Lanka Eastern Üniversitesi arasında, iki ülke arasındaki eğitim ilişkisini geliştirmek ve daha fazla ortak araştırma, sempozyum, personel ve öğrenci için fırsatlar yaratmak amacıyla 6 Nisan 2022’de Ankara’daki Sri Lanka Büyükelçiliği tarafından verimli bir sanal toplantı düzenlendi.

Törende konuşan Eastern Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. V. Kanasingam, Eastern Üniversitesi’nin tarihi hakkında ayrıntılı bilgiler verdi ve Türkiye Necmettin Erbakan Üniversitesi ile Sri Lanka Eastern Üniversitesi’nin üzerinde çalışabileceği işbirliği alanlarından bahsetti.

Necmettin Erbakan Üniversitesi öğretim üyeleri, akademik programlar hakkında bilgi paylaşarak, üniversitenin Eastern Üniversitesi ile öğrenci ve akademik değişim programları konusunda temas kurma, ortak sempozyumlar düzenleme ve ortak araştırma çalışmaları yapma konusundaki istekliliğini dile getirdi.

Açılış konuşmasında Büyükelçi Rizvi Hassen, Türkiye Necmettin Erbakan Üniversitesi ile Sri Lanka Eastern Üniversitesi arasında temas kurmanın önemini vurguladı.

Ayrıca, iki taraf bir Mutabakat Zaptı imzalama olasılıklarını da görüştü.

Toplantıya Türkiye Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Sri Lanka Eastern Üniversitesi’nden kıdemli akademik personeli katıldı ve işbirlikleri konusundaki görüşlerini paylaştı.

 

Sri Lanka Büyükelçiliği

Ankara

06.04.2022