Bursa Uludağ Üniversitesi ile Sri Lanka Rajarata Üniversitesi arasında 11 Mayıs 2022 tarihinde Ankara’daki Sri Lanka Büyükelçiliği tarafından düzenlenen sanal görüşmede, her iki Üniversite ortak araştırmalar yapmak, sempozyumlar, akademik ve öğrenci değişimleri programları düzenlemek üzere üniversiteler arasında işbirliği kurma konusunda anlaştılar,

Törende konuşan Dr. S.M.C.B. Sri Lanka Rajarata Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Karalliyadda, Rajarata Üniversitesi’nin tarihi hakkında ayrıntılı bilgi verdi ve Türkiye Bursa Uludağ Üniversitesi ile Sri Lanka Rajarata Üniversitesi’nin üzerinde çalışabileceği işbirliği alanlarını ele aldı.

Bursa Uludağ Üniversitesi Uluslararası Akademik İlişkilerden Sorumlu Rektörü Prof. Dr. Bülent Şenay, Üniversite ile ilgili akademik programlar hakkında bilgi paylaşarak, üniversitenin Rajarata Üniversitesi ile temas kurma, öğrenci ve akademik değişim, ortak sempozyumlar düzenleme konusundaki istekliliğini dile getirdi.

Açılış konuşmalarında, her iki taraf da üniversiteler arasındaki ilişkilerin gelecek nesillere ışık tutması nedeniyle Bursa Uludağ Üniversitesi ile Sri Lanka Rajarata Üniversitesi arasında temasların kurulmasının önemini vurguladı.

 

Sri Lanka Büyükelçiliği

Ankara

11.05.2022