Büyükelçilik, son zamanlarda iki Ticaret Odası arasındaki etkileşimi geliştirmek için Sri Lanka Ulusal Ticaret Odası ve “Sinop” Ticaret ve Sanayi Odası’nın iki Başkanını birbirine bağladı. İki Ticaret Odası ile Büyükelçiliğin işbirlikleri sonucu pazar erişim fırsatlarını geliştirmek ve üyelerin iletişimlerini kolaylaştırmak maksadıyla bir Mutabakat Zaptı imzalandı.

13/01/2022 tarihinde düzenlenen kısa sanal imza töreninde konuşan Büyükelçi M. Rizvi Hassen, iki ülkedeki ticaret Odaları arasındaki düzenli etkileşimlerin üyeler arasındaki ticari faaliyetleri artırmak için önemini bir kez daha vurguladı ve imzalanan Mutabakat Zaptı ışığında 2022 için bir yol haritasının çizilmesi gerektiğini belirtti.

Sri Lanka Ulusal Ticaret Odası Başkanı Sayın Nandika Buddhipala ve Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Salim Akbas da oturumda konuşma yaparak, iki ticaret odasının üyeleri ile düzenli olarak bağlantı kurmak istediklerini belirttiler.

Mutabakat Zaptı’nın imza törenine Ulusal Ticaret Odası Genel Sekreteri Bay Bandula Dissanayake ve Büyükelçilik (Ticari) Bakan Danışmanı Bayan Yoshitha Jayasuriya da katıldı.

Sri Lanka Büyükelçiliği

Ankara

17.01.2021