Büyükelçilik, birkaç ay önce Sri Lanka ve Adana arasındaki ticaret potansiyellerini teşvik etmek amacıyla Adana Ticaret Odası ile Sri Lanka Ulusal Ticaret Odası arasında bağlantı kurdu ve 29 Haziran 2021’de üç ticaret odalardan üst düzey yönetimin de katılımıyla etkileşimlerin ikinci için bir ağ oluşturması amacıyla b2b oturumu düzenledi. .
Oturum sırasında Büyükelçi M.R. Hassen, iki ülke arasında daha fazla potansiyel keşfetmek için Sri Lanka ve Türk Ticaret Odası arasında düzenli etkileşimler düzenlemenin önemini vurguladı. Ayrıca Büyükelçi, iki ticaret odasına bu etkinliği düzenlemek amacıyla birbirleriyle bağlantı kurdukları için ve daha fazla iş birliği için bir Mutabakat Zaptı imzalamaya ilgi gösterdikleri için teşekkür etti.
Oturumda Sri Lanka Ulusal Ticaret Odası Başkanı Sayın Nandika Buddhipala, Adana Ticaret Odası Başkanı Sayın Atila Menevşe, Adana Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Sayın Bülent Başer, yakın etkileşimin önemine değinen açıklamalarda bulundular, Ticaret Odaları arasında ve her iki ülkedeki mevcut potansiyelleri ve güçlü yönleri belirttiler.
Sanal toplantı sırasında Türkiye’nin Sri Lanka Büyükelçisi Sayın Demet Şekercioğlu da bu etkileşim için Ticaret Odalarını tebrik etti.
Sri Lanka Ulusal Ticaret Odası Başkanı ve Adana Ticaret Odası Başkan Yardımcısı, iki Ticaret Odası arasında sanal olarak daha fazla iş birliği için Mutabakat Zaptı imzaladı. Etkinliğin ardından, potansiyel sektörü kapsayan 32 Sri Lankalı ve Türk şirketi için iş eşleştirme oturumu yapıldı.
 
Sri Lanka Büyükelçiliği
Ankara