Sri Lanka Ankara Büyükelçiliği 23.02.2022 tarihinde Antalya’da önde gelen tur operatörleri, seyahat acenteleri, otelcileri ve iş insanlarını Ayurveda, Batik, Sri Lanka’nın El Dokuma ve El Sanatları konularında bilgilendirmek için aydınlatıcı bir etkinlik düzenledi. Etkinlik sırasında Laksala Sri Lanka ve Siddhalepa Industries temsilcileri tarafından sanal ortamda bilgilendirici sunumlar yapıldı. Antalya’daki etkinliği, Sri Lanka’nın Antalya Fahri Konsolosu Sayın Ali Kamburoğlu, Büyükelçilik ile işbirliği içinde düzenledi.Bu etkinlik, Kasım 2021’de Sri Lanka’nın Antalya Fahri Konsolosluğu’nun açılışının ardından Sri Lanka’yı tanıtmak amacıyla Antalya’da düzenlenen ikinci etkinliktir.

Büyükelçi Rizvi Hassen Antalya’daki etkinlikte Sri Lanka’nın turistik destinasyon olarak benzersizliğini vurguladı ve Türk seyahat acentelerini, tur operatörlerini mevcut potansiyelleri keşfetmeye davet etti. Büyükelçi ayrıca Sri Lanka Ayurveda sektörünün ve Sri Lanka el sanatları, batik ve dokumacılık sektörlerinin değerini Türk otelciler ve iş insanları için mevcut fırsatları açıkladı.

Etkinlik Antalya’daki medya temsilcileri tarafından yoğun ilgi gördü.

Sri Lanka Ankara Büyükelçiliği, 24.02.2022 tarihinde Türkiye’nin farklı şehirlerine yayılmış önde gelen Türk tur operatörleri ve seyahat acentelerini Sri Lankalı seyahat devleriyle interaktif bir sanal oturum aracılığıyla bir araya getirdi. Bu toplantı son üç ay içerisinde iki ülkenin turizm temsilcilerini bir araya getiren üçüncü toplantı olma özelliğini taşıyor.

Büyükelçi Rizvi Hassen sanal oturum sırasında önde gelen Türk tur operatörlerini ve seyahat acentelerini Sri Lanka’yı tatil destinasyonları paketlerine dahil etmeye davet etti, Sri Lanka’nın Türk gezginler için sunabileceği fırsatlardan bahsetti. Sanal toplantıya 35 Türk turizm firması katıldı. Sri Lankalı ve Türk turizm temsilcileri görüş alışverişinde bulundular; gastronomi ve sağlık turizmi keşfedilmemiş alanları keşfetme konusunda anlaştılar.

 

Sri Lanka Büyükelçiliği

Ankara

26.02.2022