Büyükelçiliğimiz, Sri Lanka Turizm Tanıtma Bürosu işbirliğiyle 03-06 Mart 2022 tarihleri ​​arasında gerçekleştirilen Travel EXPO, Ankara seyahat fuarının 5.’sine katıldı. Sri Lanka, bu önde gelen seyahat fuarına ikinci kez katıldı.

Sri Lanka standı, seyahat fuarında Türk ve yabancı ziyaretçilerin ilgisini çekti. Büyüklçilik, stantta seyahat acentalarına, yurtdışı tur operatörlerine, medyaya ve Sri Lanka’yı ziyaret etmeye ilgi gösteren Türk gezginlere Sri Lanka’daki turistik yerler hakkında bilgiler düzenledi. Standa gelen ziyaretçiler, stantta ikram edilen Saf Seylan çayının da tadını çıkardı.

Fuara bu yıl aralarında Sri Lanka’nın da bulunduğu 25 ülke, önde gelen Türk seyahat acenteleri, outbound tur operatörleri ve seyahat/turizm sektöründen birçok temsilci katıldı. ATIS Fuarcılık A.Ş., Ankara Ticaret Odası, Ankara Sanayi Odası, Ankara Belediyesi ve Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği tarafından organize edilen Travel EXPO 2022’yi Ankara bölgesinde yaşayan çok sayıda Türk ve yabancı gezgin ziyaret etti.

 

Sri Lanka Büyükelçiliği

Ankara

07.03.2022