Devlet Tiyatroları Türkiye Genel Müdürlüğü’nün davetlisi olarak Sri Lanka Inter Act Sanat Tiyatrosu Enstitüsü, 19 ve 20 Nisan tarihlerinde 23. Sabancı Adana Uluslararası Tiyatro Festivali 2022’de “Aşk ve Karantina” adlı tiyatro oyununu (monodrama) sahneledi. Sabancı Adana Uluslararası Tiyatro Festivali’ne ilk kez bir Sri Lanka drama grubu davet edildi ve Türkiye’de ilk kez bir Sri Lanka tiyatro oyunu sergilendi.

Büyükelçi Rizvi Hassen, Adana Devlet Tiyatrosu Müdürü Sn. Emrah Keskin ve festival kurulu üyeleri ile 19 Nisan’da düzenlenen tiyatro oyununun (monodrama) açılışını izleyenler arasındaydı. Yönetmenliğini Sn. M. Safeer’in yaptığı, senaryosunu Prasad Wickramaratne’nin yazdığı monodrama’da, Adana Devlet Tiyatrosu Müdürü Sayın Emrah Keskin ve festival kurulu, solo sanatçının ve ekibin performansını takdir ederken oyuncu Subuddhi Lakmali’nin solo performansı Türk seyirciyi büyüledi.

Büyükelçi ve Sri Lanka drama ekibi, Sri Lanka’ya yapılan davet ve gruba gösterilen Türk misafirperverliği için Türkiye Devlet Tiyatrosu Genel Müdürlüğü’ne ve sponsorlarına teşekkür etti.

 Aşk ve yalnızlık temalı Aşk ve Karantina tiyatro oyunu, aşk, yalnızlık, sevdiklerinizden ayrılma, haz ve acı arasındaki ayrılmaz bağı teatral bir şekilde izleyicisine sunuyor. Oyun, Aralık 2021’de çıktı ve bu, Inter Act Sanat Tiyatrosu Enstitüsü’nün ilk uluslararası oyunu olma özelliğini taşıyor.

 

20 Nisan 2022

Sri Lanka Büyükelçiliği

Ankara