Büyükelçi M. Rizvi Hassen, 24 ve 25 Eylül 2021 tarihlerinde Bursa’ya yaptığı ziyarette, Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Bursa merkezli parlamenterlerle bağlantı kurmak ve Sri Lanka ve Türkiye arasındaki ikili ticaret, yatırım, turizm, Kültür ve insandan insana temasları geliştirmek için Bursa’ya ziyarette bulundu. Hem Vali hem de Belediye Başkanı, Büyükelçiden, Kardeş Şehir programı kapsamında bağlantı kurmak ve işbirliğini geliştirmek için Sri Lanka’da Bursa’ya benzer yapıdaki bölgelerin bilgisini rica ettiler. Büyükelçi ve Vali, bağlantı kurabilecek alanları belirlemek için görüş alışverişinde bulundu. Vali ayrıca Sri Lankalı öğrencileri Bursa merkezli Üniversitelerin sunduğu fırsatları keşfetmeye davet etti.

Büyükelçi, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sn. İsmail Kuş Vekili ve ticaret odası üyeleri  ile yuvarlak masa toplantısı için Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Büyükelçi ayrıca Karsan Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin üretim tesisine de bir saha ziyareti gerçekleştirdi. Genel Müdür Yardımcısı Sayın Alper Bulucu, Büyükelçi’ye Karsan’ın elektrikli otobüs üretim tesisinde eşlik ederek, teknik kapasite ve Asya ve avrupa bölgesinde otobüs tedarik ettikleri ülkeler hakkında bilgi verdi.

Büyükelçi daha sonra Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Saim Kılavuz ile Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir’i ziyaret etti. Büyükelçi Rektörler ile akademik değişimler, öğrenci değişimleri ve Sri Lanka üniversiteleri arasında ortak araştırmalar yürütmenin yollarını görüştü.

Büyükelçi, 25 Eylül 2021 tarihinde Bursa’da Sri Lanka Fahri Konsolosluğu’nun açılış törenine de katıldı. Törene, AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcı Efkan Ala, Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve çok sayıda parlamenter & seçkin davetli katıldı.  Büyükelçi, resmen Bursa’ya atanan ilk Fahri Konsolos Sayın Ahmet Yıldız’a Atama Mazbatasını teslim etti.

Büyükelçiye etkinlikler ve toplantılar için Bakan Müsteşarı (Ticari) Yoshitha Jayasuriya ve Halkla İlişkiler Sorumlusu & Tercüman Betül Elif Uğramaz eşlik etti.