Saf Seylan çayı, otantik Sri Lanka kaju ve baharatları, 09-12 Eylül 2021 tarihleri ​​arasında İstanbul’da düzenlenen World Food İstanbul Fuarı’ndaki Sri Lanka standına çok sayıda ziyaretçi çekti. Büyükelçiliğin sanal platform üzerinden düzenlediği B2B görüşmeleri ile Sri Lankalı firmalar, önde gelen Türk firmaları ile Sri Lanka standında ürünlerini sergiledi ve yabancı firmalar fuarı ziyaret etti.
Büyükelçilik, Sri Lanka Çay Kurulu ve Sri Lanka İhracat Geliştirme Kurulu ile işbirliği içinde Sri Lanka’nın bu yılki fuara katılımını organize etti. Sri Lanka İhracat Geliştirme Kurulu çatısı altında düzenlenen fuara üç Sri Lanka firması, M/s Dtriangle (Pvt) Ltd, M/s Expo Lanka (Pvt) Ltd ve M/s Rancrisp Cashew katıldı.
Büyükelçi M. Rizvi Hassen’in İstanbul’da Sri Lanka standında düzenlediği basın toplantısının yanı sıra Büyükelçilik, fuar boyunca ziyaretçilere çay tadım etkinliği de düzenledi.
Dünya Gıda İstanbul Fuarı, 40 ülkeden üretici, alıcı ve tedarikçilerin katıldığı Avrasya’nın en büyük Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı olma özelliğini taşıyor. T.C Ticaret Bakanlığı, KOSGEB, İHBİR, Türk Aşçılar Derneği, Gastronomi Turizmi Derneği ve Dünya Gurme Derneği’nin (WGS) destekleriyle gerçekleştirildi.
Sri Lanka Büyükelçiliği
Ankara