Büyükelçiliğimiz 13 Mayıs 2022 tarihinde Hacettepe Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Ofisi tarafından düzenlenen "Uluslararası Dostluk Günü 2022"ye katıldı.

Sri Lanka’nın eşsiz Sri Lanka Baharatları, batikler ve Seylan çaylarını sergilediği 2022 Uluslararası Dostluk Günü’ne Sri Lanka standı öğrencileri, akademik personeli ve profesyonelleri ağırladı. Öğrenciler, Sri Lanka hakkında daha fazla bilgi edinmek için Büyükelçilik personeli ile yoğun bir etkileşime girdiler. Ziyaretçiler Seylan çayının tadını çıkardılar.

Açılış törenine Büyükelçi Rizvi Hassen davet edildi. Töreni takiben Prof. Dr. Cahit Güran, Hacettepe Üniversitesi Rektörü, Prof. Dr. Serhat Ünal, Hacettepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Büyükelçiler ve seçkin misafirler Sri Lanka standını ziyaret etti.

Büyükelçilik kısa bir defile ile Sri Lanka batiklerini ve el dokumalarını sergiledi ve defile etkinliğin göz alıcı aktivitelerinden biri oldu. Seyircilerin ilgisini çeken Sri Lanka batikleri ve el dokumaları çok övgü aldı.

Etkinliğe 30 ülkenin büyükelçilikleri katıldı.

Hacettepe Üniversitesi, 1967 yılında kurulan ve URAP 2019 tarafından yapılan son araştırmaya göre Türk Üniversiteleri arasında ilk sırada yer alan lider bir devlet üniversitesidir. Hacettepe Üniversitesi’nin 16 fakültesi ve 37.000’den fazla akademik personeli ile 53.000’den fazla öğrencisi bulunmaktadır.

 

Sri Lanka Büyükelçiliği

Ankara

12.05.2022