Sri Lanka’nın Doğu Anadolu Bölgesi Fahri Konsolosu Sayın Fatih Yucelik’in yardımıyla Sri Lanka ile Türkiye arasındaki ticareti geliştirme amacıyla, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları Sayın Lutfu Yucelik ve Sri Lanka Ulusal Ticaret Odası Başkanı Sayın Nandika Buddhipalile arasında 07.05.2021 tarihinde sanal bir tanıtım toplantısı düzenlendi.
Sanal toplantı sırasında Büyükelçi M.R. Hassen, iki Ticaret Odasına ticari bağlantıları geliştirmek için bağlantılar kurmaya yönelik olumlu anlayışları için taraflara içten teşekkürlerini sundu ve tarafları ilişkileri daha da güçlendirmek için bir Mutabakat Muhtırası imzalamaya davet etti. İki Ticaret Odasının başkanları konuşmalarında firmalar arası sanal görüşmeler düzenlemeye ve potansiyel sahibi Türk ve Sri Lanka şirketleri arasında bağlantı kurmaya olan ilgilerini gösterdiler. Ayrıca, Sri Lanka ve Türkiye Odaları arasında uzun vadeli karşılıklı çıkarlar için bir Mutabakat Muhtırası imzalanmasına ilgi gösterildi. İki Başkan, Haziran ayı başlarında ilgili Ticaret Odası üyeleriyle firmalar arası  sanal görüşmelerde bulunmayı kabul etti.
Sri Lanka’nın Doğu Anadolu Bölgesi Fahri Konsolosu Sayın Fatih Yucelik yaptığı konuşmada, iki Ticaret Odasını iki ülke arasındaki potansiyeli keşfetmedeki bağlayıcı unsuruna övgülerde bulundu. Toplantıya Misyon Bakan Danışmanı (Ticari) Yoshitha Jayasuriya ve Ulusal Ticaret Odası Genel Sekreteri Bandula Dissanayake de katıldı.
Sri Lanka Büyükelçiliği
Ankara
10.05.2021