Büyükelçilik, Türkiye Müteahhitler Birliği, Türkiye Ticaret Bakanlığı Uluslararası Hizmet Ticareti Genel Müdürlüğü, Sri Lanka Yatırım Kurulu ve Kolombo Liman Şehri yönetimi ile işbirliği içinde 17 Kasım 2021 tarihinde sanal bir yatırım semineri düzenlemiştir.

 

Toplantı sırasında konuşan Büyükelçi M.R. Hassen, “Sri Lanka’nın dayanıklı tutumu ve doğal olarak sahip olduğu kaynaklar nedeniyle birçok sektörde birçok fırsata sahip olduğuna inanıyorum. Herbir yatırımcı Sri Lanka’nın sunduğu fırsatları yakalayabilir. Büyükelçilik bu nedenle bu forumu başlattı” dedi. Ayrıca Büyükelçi, mevcut Türk yatırımcılara ve müteahhitlere Sri Lanka’yı seçtikleri için teşekkür etti ve diğer önde gelen Türk yatırımcıları Sri Lanka’daki kullanılmayan yatırım fırsatlarını keşfetmeye davet etti.

 

Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Erdal Eren, yaptığı açıklamalarda Türk yatırımcıların ve inşaat şirketlerinin küresel arenadaki gücüne dikkat çekti ve onları Sri Lanka’da daha fazla potansiyel keşfetmek için bu fırsatı kullanmaya davet etti. Türk Ticaret Bakanlığı Uluslararası Hizmet Ticareti Genel Müdürlüğü Yurtdışı Müteahhitlik ve Teknik Müşavirlik Daire Başkanı Murat Nesimoğlu da toplantıda bir konuşma yaptı ve Türk müteahhitleri Sri Lanka’ya olumlu yönleriyle bakmaya davet etti.

 

Yatırım Kurulu İcra Direktörü Bay Prasanjith Wijayatilake ve Colombo Portcity Projesi Satış ve Pazarlama Direktörü Bayan Yamuna Jayaratne, Sri Lanka’nın tamamında ve Colombo Portcity projesinde geçerli olan yatırım fırsatları hakkında kapsamlı sunumlar paylaştı.

 

 

Sri Lanka Büyükelçiliği

Ankara

18.11.2021