Büyükelçiliğin Sri Lanka ve Türkiye arasındaki ticareti, yatırımı ve turizmi geliştirme girişiminin bir sonucu olarak, Ankara Ticaret Odası ve Seylan Ticaret Odası, 29 Eylül 2021’de tarihi bir Mutabakat Zaptı imzaladı.

 

İmza töreni sırasında konuşan Büyükelçi M.R. Hassen, iki ülkedeki ticaret odaları ve iş dünyası arasındaki düzenli etkileşimlerin önemini vurguladı ve iki Oda Başkanına Misyonun tanıtım girişimlerine yönelik olumlu yanıtlar için teşekkür etti. Büyükelçi, Ekonomik ve Teknik İşbirliği Ortak Komitesinin yakın zamanda tamamlanan İkinci Oturumunun, iki ülke arasındaki ticaret, yatırım ve turizm anlaşmalarını hızlandırmak için bir ivme sağlayacağını belirtti.

 

Seylan Ticaret Odası Başkanı Sayın Vish Govindasamy ve Ankara Ticaret Odası Başkanı Sayın Gürsel Baran, konuşmalarında Büyükelçiliği iki Ticaret Odası’nı birbirine bağlama girişimini için övdüler ve ticaret, yatırım, turizmi ve karşılıklı ilişkileri geliştirmek amacıyla gelecekte geniş işbirlikleri için söz verdiler.

 

Oturumun devamında iki ülkedeki sektör uzmanları tarafından ana potansiyel sektörlerin vurgulandığı bir bilgilendirme semineri izlendi. İki ticaret odasının yaklaşık 120 üyesi oturuma sanal olarak katıldı.

 

 

Sri Lanka Büyükelçiliği

Ankara

Türkiye

 

07.10.2021