Elçilik, 29.12.2021 tarihinde Ankara İncek’te bulunan “Otizm Vakfı Okulu”nda çocuklarla birlikte Noel ve Yeni Yılı kutladı.

Büyükelçi M. Rizvi Hassen ailesi ve Büyükelçilik çalışanları ile birlikte, özel eğitime ihtiyaç duyan çocukların hayatlarını renklendiren, spor, mesleki eğitim gibi ders dışı etkinlikleri de sunan, Vakfın özel eğitim merkezi olan Otizm Vakfı Okulu’nu ziyaret etti.

 Çocuklar, veliler ve okul yönetimi ile etkinlikte konuşan Büyükelçi Rizvi Hassen, Okul Yönetimine Büyükelçiliğe ayrılan vakit ve çocukların gösterilerine tanık olma şansı tanıdıkları için teşekkür etti. Büyükelçi ayrıca yeni yılı tebrik etti ve etkinliğe katılan herkese teşekkür etti.

 

Otizm Vakfı Başkanı Sayın Aydın Çayan, otizm konusunda farkındalık yaratmanın önemine değinerek, Noel ve Yeni Yılı kutlamak için kendilerini seçen Büyükelçi ve Büyükelçilik personeline teşekkür etti.

Etkinlikte Büyükelçilik çalışanları ve Ankara’da yaşayan Sri Lankalılar Noel Şarkısı söyleyerek çocuklara katıldı ve topluluğu eğlendirdi.

 Daha sonra çocuklar müzik ve spor gösterileri yaptı ve gösterileri izleyenleri büyüledi.

Büyükelçilik, büyükelçilik personelinin ve Ankara’da yaşayan Sri Lankalıların katkılarıyla çocuklara hediyeler teslim etti. Misafirler, Sri Lanka lezzetleri ve Saf Seylan Çayı ile programın tadını çıkardı.

 Sri Lanka Büyükelçiliği

Ankara

30.12.2021