Sri Lanka’nın Ankara Büyükelçiliği tarafından 9 Mayıs 2022’de Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ile  Sri Lanka Vavuniya Üniversitesi arasında düzenlenen verimli sanal görüşmede, her iki Üniversite ortak araştırmalar yapmak, sempozyumlar, akademik ve öğrenci değişimleri düzenlemek için iki üniversite arasında işbirliği kurma konusunda mutabık kaldı.

Sanal görüşmede konuşan Sri Lanka Vavuniya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Dr. T. Mangaleswaran, Vavuniya Üniversitesi’nin tarihi hakkında ayrıntılı bir brifing verdi ve Türkiye Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ile Sri Lanka Vavuniya Üniversitesi’nin işbirliği yapabileceği alanları ele aldı.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi öğretim üyeleri, Üniversitenin akademik programları hakkında bilgi paylaşarak, üniversitenin Vavuniya Üniversitesi ile temas kurma, öğrenci ve akademik değişim, ortak sempozyumlar düzenleme ve ortak araştırma çalışmaları yapma konusundaki istekliliğini dile getirdi.

Açılış konuşmasında Büyükelçi Rizvi Hassen, üniversiteler arasındaki ilişkilerin gelecek nesillere ışık tutacak olması nedeniyle Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ile Sri Lanka Vavuniya Üniversitesi arasında temasların kurulmasının önemini vurguladı.

Ayrıca, iki taraf bir Mutabakat Zaptı imzalama olasılıklarını da görüştü.

 

Sri Lanka Büyükelçiliği

Ankara

10.05.2022