Büyükelçilik, Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından 25-27 Mart 2022 tarihleri ​​arasında Adana’da düzenlenen 10. Adana Portakal Çiçeği Festivali’ne ilk kez katıldı. Büyükelçilik, üç günlük festival boyunca Sri Lanka’yı sergileme fırsatı buldu. Festival, Adana şehri tarafından her yıl düzenlenen ve etkinliğe binlerce Türk ve yabancı ziyaretçiyi çeken bir festival olmasıyla öne çıkıyor.

Üç gün boyunca Sri Lanka, seçkin Sri Lanka Baharatları, el sanatları, batikler, kokonat ürünleri ve Seylan çayları ile ziyaretçileri cezbetti. Ziyaretçiler Seylan çaylarını içip Sri Lankalı geleneksel batik sareleri deneyerek eğlendiler.

Pakistan, Filipinler, Letonya, Macaristan, Malezya, Vietnam, Ukrayna ve yerel ticari kuruluşlar etkinlikte stant açtılar.

Fuarda 1 milyon ziyaretçi yer alırken, müzikli gösteriler, oyunlar, geçit törenleri gibi birçok etkinliğe festival boyunca yer verildi.

Büyükelçi Rizvi Hassen, açılış gününde Belediye Başkanı ve seçkin davetliler ile birlikte Sri Lanka standını ziyaret etti.

 

Sri Lanka Büyükelçiliği

Ankara

29.03.2022