Sri Lanka Worldfood İstanbul Ticaret Fuarı’na katıldı

6-9 Eylül 2023

 

 

Sri Lanka Türkiye Büyükelçiliği, 6 - 9 Eylül 2023 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Worldfood İstanbul Ticaret Fuarı’na katılım sağladı.

 

Sri Lanka Çay Kurulu tarafından düzenlenen ve Sri Lanka Türkiye Büyükelçiliği tarafından desteklenen ’Seylan Çayı’ standında Ceylon Tea Land Pvt. Ltd, Uniworld Teas Pvt. Ltd., Heritage Teas Pvt. Ltd. ve Vintage Teas Ceylon Pvt. Ltd. firmaları ürünlerini sergiledi.

 

Çay sektörünü temsil eden MJF Exports Pvt. Ltd, Imperial Teas Şirketler Grubu ve McCoy Ceylon Commodities Pvt. Ltd. de fuarda yer aldı. Ayrıca NDC Exports Pvt. Ltd. ve Manchee De Coco Products Pvt. Ltd., fuarda Hindistan cevizi bazlı gıda ürünlerini sergiledi.

 

Avrasya’nın en büyük gıda ve içecek sektörü fuarı olan bu fuar, yakaladığı ivme ile dünyanın en büyük gıda ve içecek sektörü fuarlarından biri olma yolunda ilerlemektedir. Worldfood İstanbul, 30 yıldır uluslararası yiyecek ve içecek üreticileri ile Türkiye’nin önemli tedarikçilerinin buluşma noktası oldu. Bu fuar, Yabancı firmaların Türk gıda sektörünü keşfetmesi, önemli sektör figürleri ve alıcılarla ağ kurması ve ürünlerini heyecan verici yeni bir pazarda tanıtması için ideal bir yerdir. Bir B2B etkinliği olan Worldfood İstanbul, Türkiye’nin 1 milyar dolarlık gıda ithalatı sektöründe satışları artırmak ve yeni müşteriler çekmek için mükemmel bir platformdur.

 

Worldfood İstanbul, yerli ve yabancı pek çok markanın tanıtıldığı, yeme-içme sektörünün üreticiden girişimciye kadar tüm paydaşlarla temsil edildiği bir platformdur. World Food İstanbul’a 2022 yılında 25 ülkeden 835 katılımcı ve 163 ülkeden 38.358 ziyaretçi katıldı. 2023 fuarının rakamları henüz açıklanmadı.

 

Sri Lanka’nın Worldfood İstanbul Fuarı katılımına paralel olarak, Türkiye Sri Lanka Büyükelçiliği Ticaret Bakanı Sayın Thavishya Mullegamgoda, ofisleri İstanbul’da bulunan Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK), İstanbul Ticaret Odası, Bağımsız Sanayicilerle İşadamları Derneği (MÜSİAD), Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB), Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ile karşılıklı yarar sağlayan toplantılar yaptı.