Sri Lanka, Ankara’da Uluslararası Bahar Kermesi Günü Etkinliğine Katıldı

Sri Lanka Ankara Büyükelçiliği, Bilkent Üniversitesi Ankara Doğu Kampüsü tarafından 16 – 17 Mayıs 2023 tarihleri arasında Üniversite binasında düzenlenen Uluslararası Bahar Kermesi etkinliğine katıldı.

Bilkent Üniversitesi, Ankara’da yabancı öğrenciler de dâhil olmak üzere 73 ülkeden 13.000’in üzerinde öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Etkinlik, Bilkent Üniversitesi’nde eğitimlerine devam eden çeşitli menşeden öğrencilerin milliyetlerini kutlamak ve insanlar arasındaki bağı güçlendirmek için bir platform görevi gördü.

Etkinlikte Sri Lanka Ankara Büyükelçiliği de Sri Lanka’nın benzersiz kültürel kimliğini mutfak, sanat, el sanatları, batikler ve geleneksel kıyafetler, Sri Lanka doğasını ve kültürünü gösteren fotoğraf panelleri ve Seylan çayı vasıtasıyla tanıtmak için bir stant kurdu.

Öğrenciler, personel ve aile üyeleri Sri Lanka standını ziyaet ettiler, Sri Lanka lezzetlerinin tadını çıkardılar ve geleneksel Osariya kıyafetlerini giydiler. Bu etkinlik, Büyükelçiliğin Türk uyruklu ve yabancılarla Sri Lanka’daki kültürel alışverişini güçlendirmesi için bir platform görevi gördü.

Kermes aynı zamanda Büyükelçilik için standı ziyaret eden Türk ve yabancı uyruklu katılımcılar arasında turizmi tanıtmak ve Sri Lanka’ya dair kültürel farkındalığı yaymak için de bir fırsat oldu. Standı ziyaret edenler, Sri Lanka’nın geleneksel kıyafetlerinin ve kültürel unsurlarının zarafetiyle büyülendi.