Pakistan Ulusal Savunma Üniversitesi Heyeti Dışişleri Bakanı Aruni Wijewardane’yi Ziyaret Etti

Pakistan Ulusal Savunma Üniversitesi 2023/2024 Ulusal Güvenlik ve Savaş Kursu (NSWC) katılımcılarından oluşan 16 kişilik bir heyet bugün (07) Dışişleri Bakanlığı’nda Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Aruni Wijewardane’ye bir nezaket ziyaretinde bulundu. Aralarında üst düzey askeri ve sivil yetkililerin de bulunduğu heyet, bölge ülkelerine düzenledikleri inceleme gezisi kapsamında Sri Lanka’da bulunuyor.

Dışişleri Bakanı Aruni Wijewardane, heyeti karşılama konuşmasında Sri Lanka ve Pakistan arasında var olan güçlü bağların ve yakın işbirliğinin altını çizdi. Dışişleri Bakanlığı Bürosu Direktörü Maxwell Keegel’in ’Sri Lanka’nın Dış Politikası’ konulu sunumunu kısa bir interaktif oturum takip etti.

Pakistan savunma heyetine Hava Yarbay Faisal Fazal Muhammad Khan başkanlık ederken, Bakanlık Güney Asya Bölümü Genel Müdürü Niluka Kadurugamuwa ve Sri Lanka Ordusundan üst düzey subaylar da hazır bulundu.

Sri Lanka ve Pakistan arasında savunma sektöründeki işbirliği, karşılıklı çıkarların söz konusu olduğu birçok alanı kapsamaktadır.

Dışişleri Bakanlığı
Kolombo
07 Mayıs 2024