Devlet Bakanı Tharaka Balasuriya, Ukraynalı mevkidaşlarıyla turizm ve ekonomik bağları geliştirme potansiyelini görüştü
 
Bölgesel İşbirliği Devlet Bakanı Tharaka Balasuriya, Sri Lanka turizm tanıtım kampanyasına katılmak ve iki ülke arasındaki ekonomik işbirliğini geliştirme potansiyelini görüşmek üzere 8-10 Eylül 2021 tarihlerinde Ukrayna’ya resmi bir ziyaret gerçekleştirdi.
Ziyaret sırasında, Devlet Bakanı bir medya ve tur operatörü ağ oluşturma oturumuna katıldı. Sri Lanka Turizm Tanıtma Bürosu tarafından düzenlenen etkinlik, Ukrayna’nın önde gelen medya ve seyahat organizasyonlarından temsilcileri bir araya getirdi ve Sri Lanka’nın turistik cazibe merkezlerini, özellikle ülkenin Ukrayna’dan turistlere sunduğu yeni ortaya çıkan manzaraları ve seyahat deneyimlerini vurgulamak için önemli bir fırsat sağladı.
Devlet Bakanı Balasuriya ayrıca Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı Dymtro Senik, Ekonomik Kalkınma, Ticaret ve Tarım Bakan Yardımcısı Taras Kachka ve Ukrayna Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Gennediy Chyzhykov ve Oda üyeleri ile bir araya gelerek ekonomik ilişkileri daha da geliştirmenin yollarını görüştüler. özellikle tarım, bilişim ve turizm gibi alanlarda iki ülke arasında
Devlet Bakanına Sri Lanka’nın Ukrayna Büyükelçisi Rizvi Hassen, Bölgesel İşbirliği Devlet Bakanlığı Genel Müdürü Savitri Panabokke ve Devlet Bakanı Medya Sekreteri Deshan Gonawela eşlik etti.
 
Bölgesel İşbirliği Devlet Bakanlığı
 
 
15 Eylül 2021