Afyon Kocatepe Üniversitesi ile Sri Lanka Kolombo Üniversitesi arasında 13 Mayıs 2022 tarihinde Ankara’daki Sri Lanka Büyükelçiliği tarafından düzenlenen verimli bir sanal görüşmede, her iki Üniversite ortak araştırmalarda bulunmak, sempozyumlar, akademik değişim ve öğrenci değişimleri düzenlemek üzere üniversiteler arasında işbirliği kurma konusunda anlaştılar.

Gorusmede konuşan Colombo Üniversitesi Uluslararası Ofisi Direktörü Dr. Sashika Manoratne, Kolombo Üniversitesi’nin tarihi hakkında ayrıntılı bir brifing verdi ve Afyon Kocatepe Üniversitesi ile Kolombo Üniversitesi’nin üzerinde çalışabileceği işbirliği alanları hakkında bilgi verdi. 

Afyon Kocatepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Merkezi Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Güngör, Üniversite ile ilgili akademik programlar hakkında bilgi paylaşarak, üniversitenin Kolombo Üniversitesi ile temas kurma, öğrenci ve akademik değişim, ortak sempozyumlar düzenleme ve etkileşimde bulunma konusundaki istekliliğini dile getirdi. 

Açılış konuşmalarında, her iki taraf da üniversiteler arasındaki ilişkilerin gelecek nesillere ışık tutması nedeniyle Afyon Kocatepe Üniversitesi ile Sri Lanka Kolombo Üniversitesi arasında temasların kurulmasının önemini vurguladı.

 

Sri Lanka Büyükelçiliği

Ankara

13.05.2022